نکات مهم هنگام بنزین زدن

با سهمیه بندی و افزایش قیمت سوخت، ارزش این مایع حیاتی خودرو بیش از پیش آشکار می شود! مایعی که شاید به نوعی مایه ی حیات انسان ها هم باشد.تا جایی که امروزه کارت سوخت خودرو جزو یکی از مهمترین مدارک شخصی بحساب می آید! کارت سوختی که شاید چند سالی دست از سر تمام دارندگان خودرو برداشته بود. ولی با آغاز طرح سهمیه بندی دوباره تبدیل به یکی از دغدغه های اصلی مردم شد. در ادامه ی این مقاله سعی داریم نکات مهم هنگام بنزین زدن را بیان کنیم. نکاتی که باعث می شود با رعایت آنها در مواقع ورود به جایگاه سوخت با هزینه کمتر سوخت بیشتری را وارد باک خودرویتان کنید!

 

نکات مهمهنگام بنزین زدن

چگونه بنزین بیشتری بزنیم؟

صبح زود وارد پمپ بنزین شوید!

یکی از موارد مهم هنگام سوختگیری این است که همواره صبح زود وارد جایگاه شوید. زمین، گرمایی که در طول روز از خورشید دریافت می کند را از شب تا طلوع دوباره خورشید از دست می دهد. پس صبح زود زمین در پایین ترین دمای خود به سر می برد و از آنجایی که مخازن ذخیره در جایگاه های سوخت در زیر زمین قرار دارد، بنزین زدن در ساعات اولیه روز باعث می شود شما سوخت متراکم تر و غلیظ تری را دریافت کنید. و برعکس در ساعات پایانی روز و حتی شب ها که زمین گرم می شود انبساط بیش از حد بنزین باعث می شود که مایع کمتری وارد باک خودرویتان شود! پس همواره سعی کنید در ساعات اولیه روز (صبح زود) بنزین بزنید.

—درخواست کارشناسی در محل_ گروه کارشناسان خودرو آرتا—

دستگیره نازل را تا آخر فشار ندهید!

همه نازل ها روی دستگیره خود دارای سه درجه برای کنترل فشار بنزین ورودی به باک هستند. کند ، متوسط و تند. همواره سعی کنید با درجه کند بنزین بزنید زیرا این حالت باعث می شود بخار حاصل از پمپاژ بنزین به حداقل برسد و شما باک خودرویتان را با بخار حاصل از پمپاژ بنزین پر نکنید!

همه شیلنگ های نازل دارای محل بازگشت بخار هستند. اگر شما دستگیره نازل را تا آخر فشار دهید این کار باعث می شود بنزینی که وارد باک خودرویتان می شود بخار شود و بخار حاصل به مخزن زیرزمینی جایگاه سوخت برگردد. در این حالت در واقع میزان واقعی بنزینی که وارد باک خودرویتان شده کمتر از میزانی است که نمایش داده می شود!

کاهش مصرف بنزین

بنزین بیشتر و هزینه کمتر!

با باک خالی بنزین نزنید!

همواره سعی کنید میزان بنزین خودرویتان را از نصف کمتر نکنید! زیرا هرچه بنزین بیشتری داخل باک باشد، هوای کمتری فضای داخلی آن را اشغال می کند. زیرا سرعت تبخیر بنزین به شدت بالاست و هرچه فضای خالی باک بیشتر باشد، میزان تبخیر و هدر رفتن بنزین نیز بیشتر می شود!

مخازن زیرزمینی ذخیره بنزین در پمپ بنزین ها دارای سقف داخلی شناور هستند. این سقف به عنوان نقطه صفر بین بنزین و هوا عمل می‌کند و باعث می شود میزان تبخیر بنزین به حداقل برسد. سقفی که هیچوقت بالا سر بنزین داخل باک خودرو ما نیست!

در آخر فراموش نکنید که اگر خودروی حامل سوخت وارد پمپ بنزین شد، بلافاصله پس از تخلیه بنزین داخل مخزن ، سوخت گیری نکنید! زیرا ممکن است آلودگی و رسوبات ته نشین شده در مخزن زیرزمینی جایگاه وارد باک خودرویتان شود!همچنین تعویض دوره ای و به موقع فیلتر بنزین نیز به عملکرد بهتر موتور خودرو و کاهش مصرف سوخت شما کمک می کند.

گروه کارشناسی خودرو آرتا امید دارد که با رعایت تمامی این نکات مهم هنگام بنزین زدن علاوه بر کاهش هزینه های شما سهم کوچکی در راستای حفظ محیط زیست داشته باشد.


کانال آپارات کارشناس آرتا|اینستاگرام کارشناس آرتا

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *