تاریخچه خودرو در ایران

تاریخچه خودرو در ایران

خودرو، ماشین یا اتومبیل واژه های نام آشنایی هستند که امروزه به گوش هر انسانی  رسیده اند. به طوری که صنعت خودرو سازی همواره یکی از داغ ترین و جذاب ترین بازارهای روز دنیا محسوب می شود. خودروسازان در سراسر دنیا در جهت برآوردن نیازهای خاص مشتریان باهم به رقابت می پردازند و همواره سعی دارند با ارائه محصول بروز و باکیفیت جایگاه خود را در این بازار تثبیت کنند. در کشور ما نیز بازار خودرو همواره جذابیت خاص خود را دارد و تولید و واردات و  بعضا صادرات خودرو همواره از مباحث قابل توجه می باشد. بازاری که علی رغم نوسات زیاد در طی سالیان گذشته باز هم جایگاه خود را حفظ کرده است. در ادامه این مقاله به تاریخچه خودرو در ایران می پردازیم و تمامی فراز و نشیب های این صنعت را بررسی می کنیم.

 

—آموزش کارشناسی خودرو توسط متخصصان کارشناس آرتا—

اولین خودرو وارداتی به ایران

تاریخچه خودرو در ایران

اولین خودرو وارداتی به دستور مظفرالدین شاه

بررسی تاریخچه خودرو در ایران نشان می دهد که اولین خودرویی که وارد ایران شد مربوط به دوره قاجار است. در طی سفری که مظفرالدین شاه در سال 1279 هجری شمسی به کشور بلژیک داشت با اتومبیل آشنا شد. قبل از این کالسکه به عنوان وسیله ای که بیشترین شباهت به اتومبیل را داشت از زمان ناصرالدین شاه رواج پیدا کرده بود.

مظفرالدین شاه در این سفر تصمیم گرفت اتومبیلی را وارد ایران کند. این اتومبیل (فورد) بود که به کالسکه ی دودی معروف شده بود، زیرا دود بسیار غلیظی می کرد! اتومبیل یا کالسکه بخار صرفا جهت استفاده بزرگان و اشرافیان بود و مردم عادی هیچگاه حتی فکر به داشتن همچین وسیله ای را در سر نداشتند!

رفته رفته و با توسعه زندگی شهرنشینی و افزایش واردات خودرو از سال 1300 تمایل به استفاده از این وسیله جذاب در بین مردم بیشتر و بیشتر می شد. خودروهایی که بیشتر از کشورهای انگلستان و آمریکا وارد ایران می شدند! و مردم با این وسیله عجیب غریب فرنگی خو می گرفتند  و باورهای متحجرانه در مورد اتومبیل کمرنگ تر از قبل می شد.

آغاز ساخت اولین خودرو در ایران

تاریخچه خودرو در ایران

پیکان خاطره ساز!

پیکان به عنوان اتومبیل خاطره ساز چندین نسل ، اولین خودروی تولیدی در ایران بود که در سال  1346 در «کارخانجات صنعتی ایران ناسیونال» تحت لیسانس کارخانه تالبوت انگلستان به تولید‌رسید و سپس به بازار عرضه شد.  در سال‌های بعد تولید ماشین‌هایی همچون اتوبوس، وانت و مینی بوس آغاز گردید. در همان سالها بود که خودروهایی تحت برند «شاهین» و «آریا» در کارخانه پارس خودرو به تولید رسید. سپس در سال 1347 خودرو «ژیان» در کارخانه سایپا تولید و وارد بازار شد.

—کارشناسی رنگ و بدنه خودرو در محل—

تاریخچه خودرو در ایران

 

در سال 1351 کارخانه پارس خودرو به شرکت«جنرال موتورز ایران» تغییر نام داد و با توقف تولید خودروهای آریا و شاهین روزنه جدیدی در ساخت خودرو ایجاد شد. و ساخت شورولت های سواری 2500 سی سی و 2800 سی سی و نیز ساخت سه نوع خودرو دیگر با نام‌های «بیوک»، «شورولت نوا» و «کادیلاک» تحت لیسانس جنرال موتورز آمریکا آغاز گردید و تا پایان سال 1360 ادامه داشت.

تا به اینجا مختصری از تاریخچه خودرو و نحوه آشنایی مردم با این وسیله نقلیه جذاب را بررسی کردیم. زین پس به معرفی شرکت های خودروسازی که در طی این سالها به تولید خودرو پرداختند، می پردازیم.

شرکت های خودروسازی در ایران

تاریخچه خودرو در ایران به ما نشان می دهد که اولین شرکت خودروسازی ، شرکت ایران خودرو می‌باشد که در سال 1341 با سرمایه 100میلیون ریال تاسیس شد. اولین ماشین‌هایی که در این شرکت به تولید رسید اتوبوس‌های معروف به ال پی بود.  بدنه این اتوبوس ها از کشور آلمان وارد می‌شد سپس با نصب اتاق بر روی آن مونتاژ می‌گردید.

برای تولید پیکان در سال 1345 با شرکت روتس انگلیس قراردادی منعقد شد و یک سال پس از آن کارخانه خودروسازی با نام ایران ناسیونال با سرمایه‌ای بالغ بر 400 میلیون ریال آغاز به کار کرد.

از سال 1346 تا 1357 پیکان در مدل‌های مختلفی از قبیل لوکس، استیشن، کار، جوانان، اتوبوس و همچنین وانت در مدل‌های بیابانی، مینی بوس، اتوبوس 302 شهری، سوپر لوکس و آمبولانس به تولید می‌رسید. اولین خودرویی که در کشور جزء پرتیراژترین ماشین‌ها محسوب می‌شد پیکان بود که بعد از 40 سال، ساخت آن در سال 1384 متوقف گردید و جایگاه خود را به پراید داد! .

تاسیس شرکت ایران خودرو

پس از پیروزی انقلاب اسلامی نام شرکت ایران ناسیونال به شرکت ایران خودرو تغییر پیدا کرد. پس از تعطیلی کارخانه تالبوت انگلستان شرکت ایران خودرو مبادرت به خرید ماشین آلات خط تولید آن نمود و از آن پس بیشتر قطعات اتومبیل پیکان در ایران تولید گردید. همزمان با این‌که ماشین آلات شرکت تالبوت در سال 1367 وارد ایران می شد قرارداد بهره برداری از نیرو محرکه شرکت پژوی فرانسه و ساخت پژو 405در ایران خودرومنعقد گردید.

در سال 1376 ساخت مینی بوس هیوندای و اتومبیل پژو آر دی و یک سال پس از آن تولید اتومبیل پژو استیشن و پژو پارس در این شرکت آغاز شد. در ادامه این روند شرکت ایران خودرو از دهه 80 به بعد تولید خودروی سواری پژو 206، سمند، پژو 207 و نیز پژو 206 صندوق‌دار و تندر 90شروع شد. دنا، تندر نود اتوماتیک و نیز رانا از محصولات جدید ایران خودرو می‌باشند.

شرکت سهامی عام صنعتی و تولیدی مرتب

این شرکت با هدف خرید و فروش و نمایندگی انواع خودرو فعالیت خود را از سال 1336 آغاز نموده است. همچنین این شرکت از سال 1349 اقدام به ساخت آمبولانس، وانت استیشن و وانت که از جمله اتومبیل‌های دو دیفرانسیل لندرور به شمار می‌رفت، نمود. علاوه بر این به امر مونتاژ نیز پرداخت. بهتر است بدانید که در سال 1380 هم قراردادی با شرکت سانیانگ موتور کره جنوبی جهت تولید خودروی موسو از طرف شرکت مرتب بسته شد که موفق شد به مرحله عملی نیز برسد. اخیراً این شرکت افزون بر تولید خودروی پاژن مبادرت به تولید قطعات ماشین از جمله صفحه کلاچ و میل گاردان نموده است.

شرکت سهامی عام صنعتی و تولیدی مرتب

شرکت تولیدی و صنعتی ایران کاوه یا سایپا

این شرکت فعالیت خود را از سال 1345 و با نام شرکت سهامی تولید اتومبیل سیتروئن ایران آغاز نمود و موفق شد در سال1347 به مرحله بهره‌برداری برساند. شرکت تولیدی و صنعتی ایران کاوه یا سایپا اولین محصولات خود را که شامل اتومبیل رنو 2 درب و 4 درب، ژیان، آهو، پیکاپ و نیز لوازم یدکی بود روانه بازار کرد.

این شرکت تولیدی و صنعتی از سال ۱۳۶۱ شروع به تولید وانت یک دیفرانسیل نیسان با موتور 2400 سی سی نمود. این شرکت در سال 1372 با عقد قرارداد با شرکت«کیا موتور»کره جنوبی مبادرت به مونتاژ و نیز ساخت اتومبیل«پراید» در مدل‌های 4درب و 5 درب نمود. گفتنی است که این شرکت از سال 1371 هم آغاز به ساخت رنو‌21نمود و تا سال 1375 نیز ادامه یافت. افزون بر این در دهه 80مبادرت به ساخت اتومبیل‌های سواری از جمله ریو، رنو محصول کیا موتورز و همچنین زانتیا نمود. اتمام قرارداد این شرکت با شرکت‌های کره‌ای و فرانسوی سبب توقف خط تولید این خودروها شد.

شرکت سایپا

در اوایل سال 1354 از نام این شرکت واژه سیتروئن از آخر عبارت فرانسوی آن حذف شد و به نام شرکت سهامی ایرانی تولید اتومبیل و با نام اختصاری سایپا تغییر نام داد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در تیر ماه سال 1358 این شرکت به مالکیت دولت در آمد و ساخت کامیون با کاهش روبه رو شد. از سال 1360 تحت نظارت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قرار گرفت و در سال 1362 تولید آن به طور کلی متوقف گردید.

بعد از این مدت شرکت مبادرت به ساخت اتاق کمپرسور و انواع تریلی کرد و از سال 1376با همیاری شرکت«ولوو» سوئد مبادرت به ساخت کامیون«ولوو» مدل F12 ورزید. قابل ذکر است که از سال1377 به بعد سایپا با خرید 80 درصد از سهام شرکت ایران کاره، 51 درصد از سهام شرکت پارس خودرو و 2.63 درصد سهام شرکت زامیاد تبدیل به یک گروه خودروسازی بزرگ شد و در سال 1378 ادغام این شرکت با شرکت سایپا منجر به تشکیل گروه سایپا دیزل گردید.


کانال آپارات کارشناس آرتا | اینستاگرام کارشناس آرتا|

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *